• Umělá lezecká stěna Vsetín Jasenická 1544. Výška 6m, šířka 22m, velký převis 9m.

Leden 2013

Příborský pavuk 2013

8. ledna 2013 v 9:39 | Igor

Sobotních závodů v Příboře se účastnilo 84 závodních lezců. Rekordní účast a velmi dobrá organizace. Bylo připraveno 10 cest vzestupné obtížnosti (3-8 UIAA) Nejstarší nelezli dvě nejlehčí a mladší opačně. Každá skupina tedy lezla 8 cest, nejstarší dvě cesty v převisu cvakali. Během závodu se nejmladším přidávaly chyty (do dvou cest). Rozhodčí měl vždy kartu celé věkové kategorie a po odlezení všech celou skupinou posunul na další cestu. Každý chyt byl očíslován násobky 2,4,6,8... a dosažený chyt se násobil koeficientem obtížnosti. Odlezeno do 15.00 hodin, jeden rozstřel a mohlo se vyhlašovat. Každý dostal jednoduchý diplom a na bedně medaili a pohár. Pár jmen a tváří jsem poznal z našich závodů, bednu obsazovali závodníci z velkých stěn, často účastníci Českého poháru a místní závodníci.
Chvályhodné 4.místo/11 Káťi Svobodové je velkým úspěchem a ani Lukáš Orság 5.místo/9 se neztratil. Žužu bojovala v nabité skupině zkušených závodnic a mladší Kája je jěště začátečnice, ale můžu je obě pochváli radost ze závodění. Áďa S. měla kategorii nacpanou silnou konkurencí, ale psychika ji na prvních těžších cestách svazovala. Postupně se zlepšovala, ale nejlépe hodnocené cesty ji vyřadily v prvním těžším kroku a chyběly tak body na lepší umístění.
Závody můžu hodnotit kladně, atmosféru ze závodů jinak nenatrénujem a jsem rád, že jsme vyzkoušeli jiné závodní cesty. Více stisků a oblin, těžší kroky přes převis, dynamické kroky a samozřejmě možnost vidět konkureci a výkonnost lezců a lezkyň z Moravy a Slezka. Výsledky, Foto ze závodů