• Umělá lezecká stěna Vsetín Jasenická 1544. Výška 6m, šířka 22m, velký převis 9m.

Únor 2017

Výsledky Vsetínského poháru 2017

14. února 2017 v 16:45 | Igor
XIII.ročník Vsetínského poháru 2017

Moravský pohár mládeže (MPM) je seriál moravských závodů v lezení na umělých horolezeckých stěnách určený zejména pro mírně pokročilé i začínající závodníky, kteří si chtějí změřit své lezecké dovednosti s ostatními vrstevníky a přitom si vydatně zalézt. Od roku 2015 byl Vsetínský pohár zařazen do seriálu závodů, které navštíví během roku celkem pět měst. Tradiční zahájení probíhá na lezecké stěně v Příboře, následuje Vsetín, Olomouc, Ostrava a Brno. Pro lezce je připraveno 10 lezeckých cest v obtížnosti od 4 do 9 stupně obtížnosti UIAA. Před zahájením jsou cesty předlezeny nesoutěžním lezcem, zpravidla závodníkem na úrovni do třetího místa v ČR. Letos se ve Vsetíně tohoto úkolu ujali Adélka Svobodová na csetě č.1,2 a na ostatních Ondra Bína (HO Rocky Monkeys Brno). Stavění cest se ujali vedoucí oddílu Vsetín - Luh: Hanka a Petr Holubovi (Houbofki), Roman Plšek, Anna Hejdušková a Igor Haša. Nejtěžší cesty postavil valašskomeziříčský rodák a vynikající lezec Štěpán Volf (Climbing Technology), vicemistr ČR, kat. starší dorost 2013, mistr ČR 2014 kat. jun..

I přes zdržení způsobené registrací 139 závodníků, přeparkováním vozů na podnět městské policie byl XIII. ročník Vsetínského poháru zahájen v 10 hodin dopoledne. Pod dohledem rozhodčích se každý lezec snažil dosáhnout Topu (vrcholu), nebo se mu započítával poslední držený chyt, zhodnocený koeficientem obtížnosti cesty.

V tělocvičně panoval čilý ruch, kapacita malé haly praskala ve švech. Do Vsetína zavítala rekordní návštěva v historii seriálu Moravského poháru mládeže, přesto bez zbytečných prostojů a v příjemné atmosféře se podařilo rozřadit poslední závodníky do 15.30 h pod dohledem hlavního rozhodčího Jiřího Babači a počítačového mága Boba. Při vyhlašování každý obdrží pamětní diplom a medailisté věcné a hodnotné ceny. Za ně patří dík časopisu Montana, Climbing Technology za podporu celého seriálu poháru, a dloholetým partnerům Warmpeace, Městu Vsetín, LPT Vsetín, Paketo.cz, Samohýl Škoda Vsetín, Michalík zateplovací systémy a ZŠ Vsetín - Luh.

Pozitivní ohlasy na postavené cesty, bezchybně zvládnutá organizace soutěže, vstřícnost městských strážníků, výborná valašská kyselica z Hrozenkova, hodnotné ceny a hlavně spokojení mladí lezci. Právě proto do Vsetína zajíždí oddíly nejen ze Zlína, Brna, Olomouce, Ostravy, Třince nebo Lanškrouna, ale i ze Slovenska HK Manín (Povážská Bystrica), nebo z polské Wroclawi a Gliwice. V obrovské konkurenci se neztratili ani naši lezci. I když nedosáhli na medailové pozice, jejich výkony, nasazení a odvahu si zaslouží velkou pochvalu, neboť v regionu patří mezi nejlepší! Fotogalerie (Foto: Roman Hromada, Radovan Kocurek, Igor Haša)

Výsledky:
Kategorie Dívky "E"
9. Nováková Ludmila 2009 ZŠ Vsetín - Luh

Kategorie Dívky "D"
10. Martináková Rozárka 2007 ZŠ Vsetín - Luh

Kategorie Dívky "C"
5. Plšková Barbora 2006 ZŠ Vsetín - Luh (v roce 2016 3. místo v poháru MPM celkově)
20. Petřeková Karolína 2005 ZŠ Vsetín - Luh

Kategorie Chlapci "C"
11. Petřek Jan 2006 ZŠ Vsetín - Luh
12. Srba Štěpán 2006 ZŠ Vsetín - Luh

Kategorie Dívky "B"
4. Plšková Adéla 2003 ZŠ Vsetín - Luh
12. Hurtová Klára 2004 ZŠ Vsetín - Luh
14. Plešková Zuzana 2004 ZŠ Vsetín - Luh

Kategorie Dívky "A"

8. Nováková Zuzana 2001 ZŠ Vsetín - Luh

Kompletní výsledky zde.